°C

O pandemii do przyszłych pokoleń. Co jeszcze kryje kapsuła czasu w Żaganiu?

Fot. Jan Mazur
 

To był historyczny dzień dla Żagania. We wtorek w nowej kapsule czasu zamknięto dokumenty, monety i medal z przekazem dla przyszłych pokoleń. Są też informacje o COVID-19 i walce z pandemią.

W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyliśmy przewodniczce, opiekunce zespołu Halinie Gacek i księdzu kanonikowi Władysławowi Tasiorowi, proboszczowi parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny:

Kapsuła czasu trafi do kuli na wieżę kościoła , który jest częścią zabytkowego Zespołu Klasztornego Augustianów. 

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku uczestniczyliśmy w otwarciu kapsuły czasu z 1809 roku. Audycji pt. „W Żaganiu otwarto kapsułę czasu z 1809 roku” można posłuchać na stronie Radia Zachód.

Poprzednią kapsułę czasu umieszczono w kuli w trakcie remontu kościoła. Została znaleziona podczas prac po 210 latach. Najnowsza zapewne zostanie otwarta przy kolejnej renowacji kuli i wieży.

Druga relacja z zamykania kapsuły dostępna jest tutaj: „Zamknięto nową kapsułę czasu z listami do przyszłości”

 

 

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku