°C

W klasztorze zamknięto kapsułę czasu z listami do przyszłości

Fot. Jan Mazur
 

W Poaugustiańskim Zespole Klasztornym w Żaganiu została zamknięta nowa kapsuła czasu, a w niej przekaz dla przyszłych pokoleń. Są nawet informacje o pandemii koronawirusa. Puszka trafi do kuli na wieżę kościoła.

Przypomnijmy, że jesienią podczas remontu kościelnej wieży została zdjęta kula, w której znajdowała się kapsuła czasu z 1809 r.  A w niej pisma, w tym przesłanie dla potomnych, broszury i monety. Zawartość została zbadana i obecnie znajduje się w muzeum parafialnym. 

Dokumenty i pieniądze do nowej kapsuły przygotowali Halina Gacek i ksiądz kanonik Władysław Tasior, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu, a Radio Zachód uczestniczyło w zamykaniu cynowej puszki: 

List do potomnych i materiały promujące miasto oraz medal „Zasłużony dla miasta” przekazały również władze Żagania. Wszystko zostało umieszczone w metalowej tubie: 

Poprzednią kapsułę czasu umieszczono w kuli podczas remontu kościoła i została znaleziona podczas prac po 210 latach. Najnowsza zapewne zostanie otwarta podczas kolejnej renowacji kuli i wieży.

Zapraszamy również do wysłuchania: 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku