°C

„Krok za krokiem”- posłuchaj relacji z Cork, reportażu i rozmowy z bohaterką

Galek

Bohaterka reportażu w studiu Radia Zachód.

Dźwiękowy pamiętnik niepełnosprawnej Basi Matusiak ze Słubic, która nie chciała się pogodzić ze stereotypem osoby gorszej i postanowiła spełnić swoje życiowe marzenia jako kobieta i matka. Chciała też nauczyć się chodzić, aby przez dalsze życie iść o własnych siłach.WIĘCEJ

W hrabstwie Cork w Irlandii w tym tygodniu odbyło się najbardziej prestiżowe na świecie spotkanie reportażystów: International Feature Conference organizowane przez Europejską Unię Nadawców (EBU). Podczas spotkania prezentowane  były najciekawsze reportaże powstające w radiofoniach całego świata. W ścisłym gronie 10-ciu zaprezentowanych w całości do dyskusji prac obok np. produkcji kanadyjskiej, brytyjskiej, chińskiej, niemieckiej, irlandzkiej, czy australijskiej znalazł się reportaż Cezarego Galka pt. ”Krok za krokiem”. Była to jedyna produkcja z Europy Środkowo-Wschodniej. Audycja została przyjęta i oceniona bardzo dobrze szczególnie za bliski życiu temat niosący wartości uniwersalne , emocjonalność i walory formalne w tym autorską muzykę. To już trzecia prezentacja prac autora w ramach konferencji. W poprzednich latach jego audycje były przedstawione w Sinai i Londynie. W tym roku organizatorem było  radio irlandzkie RTÉ . IFC jest okazją dla producentów audycji z całego świata, aby wymieniać doświadczenia zawodowe. Wybierane produkcje spełniają najwyższe kryteria merytoryczne i formalne stawiane twórcom tej radiowej formy.

Posłuchaj reportażu.

          W studiu Radia Zachód (przed relacją).

      Relacja Jacka Grodzkiego z IFC.

       Studio po relacji z Cork.

Podczas konferencji.

 

Wizyta w studiu Radia Zachód.

 

 

Skomentuj przez Facebooka
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.