°C

„Krok za krokiem”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

Foto: C.Galek
 

W ciągu czterech lat to już czwarty reportaż, ukazujący kolejne, poruszające etapy życia niepełnosprawnej słubiczanki Barbary Matusiak.

 W pierwszym zatytułowanym „Twardzielka” poznaliśmy dziewczynę na wózku, która walczy również z kochającymi ją najbliższymi o prawo do pracy i bycia matką. Po urodzeniu Julci i sprawdzeniu się w obu rolach zapragnęła po trzydziestu latach wstać z inwalidzkiego wózka i zrobić pierwsze samodzielne kroki: pójść z córką na spacer tak po prostu, na piechotę. Oprócz hartu ducha i wielkiej motywacji, których nie brakuje, potrzebna była nowoczesna rehabilitacja i… ktoś, kto za nią zapłaci. Basia o spotkała na swojej drodze osoby, dla których jej historia stała się bardzo ważna. Potem poznaliśmy młode, piękne słubiczanki Aleksandrę Kołek i Martę Szymańską- Ptak założycielki Fundacji Grupy Pomagamy, które organizując dla potrzebujących różne charytatywne imprezy postanowiły pomóc również Basi. Z myślą o niej wystartowały w ogólnopolskim teleturnieju. Los im sprzyjał bo wygrały prawie 200 tysięcy złotych z których część wsparła rehabilitację Basi. Mocno wierzyły że po kilku miesiącach Jej ciężkiej pracy o własnych siłach przyjdzie na charytatywny festyn organizowany  przez fundację z okazji Dnia Dziecka czyli  zrobi to, co do tej pory zdaniem wielu było niemożliwe. Basia podjęła wyzwanie i  słowa dotrzymała..

„Krok za krokiem”- posłuchaj reportażu.

Basia słowa dotrzymała. (Foto: B.Matusiak)

Długa droga do sukcesu (Foto: B.Matusiak,Fundacja Grupy Pomagamy,C.Galek)


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku