°C

„Krok za krokiem”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

Foto: C.Galek

W ciągu czterech lat to już czwarty reportaż, ukazujący kolejne, poruszające etapy życia niepełnosprawnej słubiczanki Barbary Matusiak.

 W pierwszym zatytułowanym „Twardzielka” poznaliśmy dziewczynę na wózku, która walczy również z kochającymi ją najbliższymi o prawo do pracy i bycia matką. Po urodzeniu Julci i sprawdzeniu się w obu rolach zapragnęła po trzydziestu latach wstać z inwalidzkiego wózka i zrobić pierwsze samodzielne kroki: pójść z córką na spacer tak po prostu, na piechotę. Oprócz hartu ducha i wielkiej motywacji, których nie brakuje, potrzebna była nowoczesna rehabilitacja i… ktoś, kto za nią zapłaci. Basia o spotkała na swojej drodze osoby, dla których jej historia stała się bardzo ważna. Potem poznaliśmy młode, piękne słubiczanki Aleksandrę Kołek i Martę Szymańską- Ptak założycielki Fundacji Grupy Pomagamy, które organizując dla potrzebujących różne charytatywne imprezy postanowiły pomóc również Basi. Z myślą o niej wystartowały w ogólnopolskim teleturnieju. Los im sprzyjał bo wygrały prawie 200 tysięcy złotych z których część wsparła rehabilitację Basi. Mocno wierzyły że po kilku miesiącach Jej ciężkiej pracy o własnych siłach przyjdzie na charytatywny festyn organizowany  przez fundację z okazji Dnia Dziecka czyli  zrobi to, co do tej pory zdaniem wielu było niemożliwe. Basia podjęła wyzwanie i  słowa dotrzymała..

„Krok za krokiem”- posłuchaj reportażu.

Basia słowa dotrzymała. (Foto: B.Matusiak)

Długa droga do sukcesu (Foto: B.Matusiak,Fundacja Grupy Pomagamy,C.Galek)

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.