°C

Będą ułatwienia w budowie domów do 70 metrów kwadratowych

Fot. Pixabay
 

Będą ułatwienia w budowie domów do 70 metrów kwadratowych - zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas prezentacji Polskiego Ładu.

To nowy społeczno-gospodarczy program PiS, który będzie realizowany w najbliższych 2 latach.

„Wprowadzimy możliwość budowy domów do 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia, bez księgi, bez kierownika budowy, potrzebne będzie zawiadomienie i grunt”

– wyjaśnił Jarosław Kaczyński. Chodzi o domy z płaskim dachem i pewnym poddaszem w części do wykorzystania. Razem może to dać blisko 90 m2 powierzchni mieszkalnej.

„To będzie naprawdę coś, szczególnie na wsi, gdzie buduje się tak zwanym systemem gospodarczym. Pozwoli to na osiągnięcie sytuacji, w której ma się własny dom, i to całkiem przyzwoity, za sumę stosunkowo niewielką – być może nawet nie większą niż 100 tys. złotych”

– dodał. prezes PiS

Zgodnie z zapowiedziami program „Polski Ład” zawiera 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku