°C

Czas na Reportaż

Czas na reportaż – magazyn reporterów radiowych w którym autorzy pokazują wyraziste ludzkie postawy, ciekawe zdarzenia i poruszającą ważne tematy społeczne. Audycja z telefonicznym i internetowym udziałem słuchaczy. Redakcją Reportażu kieruje Cezary Galek.

Zapraszamy do korzystania z naszych zasobów i życzymy wielu poruszających chwil spędzonych z radiowym reportażem.

Archiwalne audycje z cyklu „Czas na reportaż” znaleźć można na tej stronie.

Głównym zadaniem reporterów publicznego radia jest tworzenie wartościowych pod względem tematu, przesłania i realizacji form dziennikarskich. Specyfika radia regionalnego sugeruje zwrócenie szczególnej uwagi na zjawiska i problemy występujące „tu i teraz”, a więc w regionie oraz tematy dające szansę głębszej refleksji i ukazania uniwersalnych wartości. Nawiązując do najlepszych tradycji realizacji tych idei przez dziennikarzy naszej stacji tworzymy i prezentujemy na radiowej antenie audycje oraz działamy na innych polach (internet, spotkania autorskie, konkursy i sesje dziennikarskie, wydawnictwa).

Audycje po emisji na antenie Radia Zachód są dokumentowane na stronie internetowej przez zamieszczenie opisu tekstowego, aktywnych plików dźwiękowych z wybraną audycją, jej fragmentami i zapisem wypowiedzi słuchaczy po emisji oraz galerii zdjęć dotyczących tematu reportażu. Można również zamieścić swoją opinię na temat prezentowanej audycji w formie tekstowej (edytor na dole każdej zakładki).