°C

„Żywe obrazy”- reportaż Izabeli Patek

WALDEMAR KUCKO

Premiera w środę po 18.00.

Gorzowskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 65-leciet działalności. Powstało w 1954 roku z inicjatywy miłośników fotografii, a jego pierwszym prezesem był Zbigniew Łącki, który prowadził słynny w całym mieście zakład fotograficzny. W 1972 roku utworzono w piwnicy przy ulicy Chrobrego Małą Galerię, która stała się miejscem spotkań i prezentacji wystaw.

Towarzystwo zasłynęło w Polsce organizacją Ogólnopolskich Konfrontacji Fotograficznych, które od lat odbywają się w Gorzowie. Członkowie nie stroniąc od nowoczesnej fotografii cyfrowej dbają o tradycję prezentując zdjęcia wykonywane klasycznymi technikami m. innymi XIX wieczną metodą tzw. mokrego kolodionu. Nie zapominają również o młodych adeptach fotografii, których prace są często prezentowane w galerii. Staraniem wszystkich członków przez lata powstaje zbiorowy portret miasta złożony z ludzi i zdarzeń, miejsc i nastrojów.

Historia i twórczość.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.