°C

„Żywe obrazy”- reportaż Izabeli Patek

WALDEMAR KUCKO
 

Gorzowskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi w tym roku 65-lecie działalności. Dziś przypomnimy na ten temat reportaż .

Powstało w 1954 roku z inicjatywy miłośników fotografii, a jego pierwszym prezesem był Zbigniew Łącki, który prowadził słynny w całym mieście zakład fotograficzny. W 1972 roku utworzono w piwnicy przy ulicy Chrobrego Małą Galerię, która stała się miejscem spotkań i prezentacji wystaw.

Towarzystwo zasłynęło w Polsce organizacją Ogólnopolskich Konfrontacji Fotograficznych, które od lat odbywają się w Gorzowie. Członkowie nie stroniąc od nowoczesnej fotografii cyfrowej dbają o tradycję prezentując zdjęcia wykonywane klasycznymi technikami m. innymi XIX wieczną metodą tzw. mokrego kolodionu. Nie zapominają również o młodych adeptach fotografii, których prace są często prezentowane w galerii. Staraniem wszystkich członków przez lata powstaje zbiorowy portret miasta złożony z ludzi i zdarzeń, miejsc i nastrojów.

Historia i twórczość.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku