°C

„Życie jak autograf” – reportaż Renaty Wcisło

R.WCISŁO
 

Pierwsze autografy zdobyła w wieku 13 lat. Potem kartki i listy przychodziły z całej Polski, Europy i zza oceanu. Pani Halina Borowiec z Żar szuka ludzi ciekawych, z pasją i odnoszących sukcesy. Sama jest nauczycielką, z wykształcenia rusycystką.

Jej archiwum to tysiące autografów, fotografii, listów, rozmów, wycinków z gazet, dokumentów, spisanych wspomnień, książek i płyt. Poukładane na półkach, w szafkach, segregatorach, albumach, pudłach, piętrzą się aż po sufit w niewielkim mieszkaniu i w piwnicy. To ponad pół wieku fascynacji ciekawymi ludźmi. Niektóre kontakty przerodziły się w przyjaźnie na całe życie. W ten sposób rozwija również swoje pasje językowe, muzyczne, kulturalne, uczy się i poszerza swoje zainteresowania. Jest też uczestniczką, jak również organizatorką wielu wydarzeń. Jako statystka zagrała w kilku filmach. Zawsze też może liczyć na wsparcie męża.

Archiwum Pani Haliny.

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku