°C

Związkowe podsumowanie roku szkolnego

Dariusz Niedzielski, Bożena Mania
 

W audycji biorą udział: Bożena Mania, prezes lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Dariusz Niedzielski - wiceprzewodniczący Sekcji Oświatowej Regionu NSZZ "Solidarność".

Prawie 5 mln polskich uczniów z ponad 26 tys. szkół rozpoczęło wakacje. Mijający rok szkolny był rokiem wielu zmian i wynikających z nich napięć i kontrowersji. W pierwszej części audycji goście oceniają co w minionym roku szkolnym się udało nauczycielom, związkowcom, urzędnikom i rządowi.

Miniony rok szkolny był ostatnim rokiem obowiązywania gimnazjów. Do szkół średnich trafi we wrześniu podwójny spiętrzony rocznik. Zdaniem krytyków reformy oświaty, dla sporej części uczniów może zabraknąć miejsc. Minister edukacji Dariusz Piontkowski odpiera te zarzuty mówiąc, że miejsc w szkolach średnich jest w skali kraju więcej niż absolwentów. Jak dodaje, różnie wygląda to jednak w różnych miejscach. Jak na reformę patrzą związkowcy?

Ile samorządu, a ile rządu w oświacie w zakresie jej kształtowania i finansowania? Jakie jest największe wyzwanie stojące obecnie przed szkołą w zakresie edukowania i wychowywania dzieci?

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku