°C

Znów kontrole między Gubinem a Guben

Fot. A. Steciąg
 

Przywrócone kontrole graniczne na niektórych przejściach i obowiązek przejścia kontroli sanitarnej przy przekraczaniu granicy Polski to nie tylko kłopot dla kierowców, lecz także osób pracujących np. w Niemczech.

Wielu mieszkańców np. Gubina codziennie przechodzi kontrolę na moście granicznym na Nysie Łużyckiej. Badana jest im temperatura, wypełniają karty pobytu – muszą też okazać specjalne zaświadczenie od pracodawcy, potwierdzające, że są zatrudnieni w Guben lub innej niemieckiej miejscowości.

Wszyscy podchodzą do tego jednak ze zrozumieniem. Jak mówią, zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze:

 

Przypomnijmy, że w województwie lubuskim wjazd do Polski możliwy jest tylko na przejściach granicznych w Świecku i Olszynie, jednak trzeba się tam nadal liczyć z kilku, a nawet kilkunastogodzinnym czasem oczekiwania na kontrolę. W Gubinie, Słubicach i Kostrzynie nad Odrą możliwy jest transgraniczny ruch pieszo – rowerowy.

Taka sytuacja obowiązywać będzie co najmniej do 24 marca.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku