°C

„Zmierzch giganta”- posłuchaj reportażu Zbigniewa Bodnara

Źródło: Zb.Bodnar
 

Opowieść o gorzowskim Stilonie.

Niemal dokładnie 67 lat temu – 7 lipca 1951 roku otwarto w Gorzowie Zakłady Włókien Sztucznych. Taką nazwę nosił wówczas późniejszy Stilon. Przypomnimy historię tego miejsca, atmosferę postrzeganą i przeżywaną przez zakładowych pionierów. W reportażu autor wykorzystał autentyczne nagrania z tamtego okresu, fragmenty ówczesnej Polskiej Kroniki Filmowej, relację z zakładów dziennikarza Polskiego Radia, ale przede wszystkim wspomnienia pracowników z których wielu już odeszło. Czy musiało dojść do upadku Stilonu w kształcie z okresu swojego największego rozkwitu? Jakie były przyczyny „zmierzchu giganta”? Co z tamtych historycznych już chwil przetrwało do dziś?

Posłuchaj reportażu.

Stilon historycznie (zdjęcia udostępnił Zbigniew Bodnar).

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku