°C

Zbigniew Anthony Kruszewski

Fot. Marcin Kluczek http://beatahalicka.pl/zycie-na-pograniczach-zbigniew-anthony-kruszewski-biografia/

Spotkanie z autorką i bohaterem książki zatytułowanej „Życie na pograniczach. Zbigniew Anthony Kruszewski. Biografia.”

Autorka, prof. Beata Halicka pracuje w Instytucie Wschodnim na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykładała historię kultury Europy Środkowo-Wschodniej na Uniwersytecie Viadrina w Frankfurcie nad Odrą, a także – gościnnie – na uniwersytetach w Calgary i El Paso. Ma w dorobku wiele książek, a ludzie na pograniczach to zagadnienie, które fascynuje ją od lat.

Bohater książki – prof. Zbigniew Anthony Kruszewski (rocznik 1928 my) – to naukowiec politolog, z liberalnym rodowodem przedwojennej polskiej inteligencji, patriota, harcerz, warszawski powstaniec, emigrant; od z górą 60 lat lojalny Amerykanin. Człowiek pogranicza i dialogu między ludźmi i narodami.

Oto obszerne fragmenty spotkania, które odbyło się 22 maja w Zielonej Górze, w Klubie „TP”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.