°C

Zanocuj w lesie

Bushcraft fot. Pixabay
 

Nocleg w lesie to nowa propozycja Lasów Państwowych dla osób szukających wrażeń, sprawdzenia się i przede wszystkim kontaktu z przyrodą.

Zaczęło się od tego, że do LP zgłosili się miłośnicy bushcraftu i survivalu. Po rozmowach powstał pilotażowy projekt, który z założenia miał umożliwić survivalowcom realizowanie swojego hobby bez obawy, że naruszą przepisy ustawy o lasach, która zabrania biwakowania w miejscach, które nie były wyznaczone przez właściciela lasu bądź nadleśniczego.  

Projekt trwał jeszcze do stycznia tego roku i zebrał na tyle pozytywne opinie, że podjęto decyzję o jego przekształceniu w stały program „Zanocuj w lesie”. O programie więcej tu – program-zanocuj-w-lesie

O rozmowach, ciekawostkach i zasadach „Zanocuj w lesie” opowie Paweł Mrowiński – koordynator projektu z Nadleśnictwa Lubsko.

Podcast:

____________________________________________________________

Co zobaczył w Indianach Ameryki Północnej? Odważnych, mądrych i żyjących w zgodzie z naturą ludzi, którzy właściwie byli prekursorami ruchów ekologicznych, dążących do zrównoważonego korzystania ze świata przyrody.

Jako młody chłopak zafascynował się ich szacunkiem do przyrody. Ich traktowaniem zwierząt i ludzi.

Bohaterem reportażu z lasu będzie Dariusz Jakubiak z Nadleśnictwa Świebodzin,  który swoją opowieścią o fascynacji światem już nieistniejącym –  zada nam wszystkim kilka ważnych pytań.

Reportaż:

 

Po 21:15 zapraszamy jak zawsze w ostatnią środę miesiąca na konkurs przyrodniczy przygotowany przez Izabelę Kwiatkowską oraz  leśnego gawędziarza Andrzeja Nowackiego z Nadleśnictwa Gubin. Do wygrania leśne prezenty. Telefon do studia +48 68 324 22 55.

Gawęda Andrzeja Nowackiego

____________________________________________________________

Piotr Dziełakowski jako wieloletni obserwator żurawi ma ogromną wiedzę dotyczącą sposobów przetrwania w lesie i na bagnach. Czatownia to jego drugi dom. Wie jak się przygotować, ubrać, w co wyposażyć, żeby noc w lesie była pełną przygody bezpieczną wyprawą.

Piotr obecnie organizuje nocne wyjścia w teren dla osób, które chciałyby spędzić noc w lesie i obserwować zwierzęta.

Rozmowa z Piotrem Dziełakowskim:

______________________________

Emisja 31 marca 2021r. godz. 20:00 – 22:00


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku