°C

„Zanim pójdę spać, muszę pochować wszystkie noże”- posłuchaj reportażu Zbigniewa Bodnara.

Bodnar

Okres przedświąteczny to czas gdy więcej niż zwykle myślimy o swojej rodzinie: o tych, którzy zasiądą przy wielkanocnym stole i tych, którzy już tego nie zrobią. To również czas rozmyślań o życiu, śmierci   i przemijaniu.

Najlepiej potwierdzi to historia życia mieszkańca Skwierzyny Pana Stefana Chmista urodzonego w Skomorochach Starych, w województwie Stanisławów (dziś  ukraiński Iwano-Frankiwsk). Pan Stefan miał 10 lat, gdy sąsiedzi – ukraińscy nacjonaliści wymordowali jego rodziców i niemal połowę z jedenaściorga rodzeństwa.  Dlaczego doszło do tej tragedii?  Co spowodowało, że  wśród zgodnie do tej pory żyjących sąsiadów wielu narodowości jednostronnie pojawiła się nienawiść i pogarda dla ludzkiego życia?  Czy Pan Stefan jest w stanie to wybaczyć, bo zapomnieć… już nie potrafi.

Posłucha j reportażu.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.