°C

Zamknąć „Turów” natychmiast, czy płacić drakońskie kary?

Otwarty Mikrofon. Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
 

Dziś rozmawiamy o przyszłości kopalni węgla brunatnego w Turowie. Kilka dni temu hiszpańska sędzia trybunału sprawiedliwości jednoosobowo uznała, że Polska musi płacić 500 tys. euro dziennie za działalność kopalni w Turowie, zupełnie nie zwracając uwagi, że wygaszenie kopalni i położonej tuż obok elektrowni doprowadzi do katastrofy gospodarczej.

Polski rząd nie zamierza Komisji Europejskiej płacić, ani zamykać zakładu, przy okazji wskazując, że w rejonie przygranicznym po stronie Niemiec i Czech działa wiele podobnych kopalń.

Tymczasem politycy opozycji twierdzą, że Polska powinna zamknąć odkrywkę albo płacić drakońskie kary, mimo że kopalnia w Turowie wraz z elektrownią produkują około 7 procent polskiej energii oraz zatrudniają ponad 12 tysięcy osób.

Dziś pytamy, czy Polska powinna ugiąć się przed unijnym trybunałem i wygasić kopalnię, płacąc przy tym 500 tys euro dziennie. Pyta Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku