°C

Co dalej z zamkiem w Krośnie Odrzańskim?

 

Niedawno na zamku w Krośnie Odrzańskim zawaliła się jedna ze ścian - zewnętrzna ściana skrzydła wschodniego, która od wielu lat była tzw. trwałą ruiną.

Gruzowisko po zawalonej ścianie zamku zostało odpowiednio zabezpieczone, ale pozostaje pytanie: co dalej z najstarszym reliktem Piastów Śląskich na ziemiach zachodnich? Jakie są plany w kwestii jego rewitalizacji?

Zamek zbudowano najprawdopodobniej na początku XIII w. w czasach księcia Henryka Brodatego, W XVI w. przebudowano go w stylu renesansowym – skrzydło południowe (krużganki), pierwotnie otoczony fosą, w okresie nowożytnym także umocnieniami bastionowymi. Zamek uległ spaleniu podczas II wojny światowej i od tego czasu znajduje się w stanie częściowej ruiny trwałej. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku