°C

Zakątek Weteranów

Fot. źródło Facebook/Zakątek Weteranów
 

We wsi Gierłatowo niedaleko Wrześni w Wielkopolsce 4 lata temu powstał Zakątek Weteranów. Jedyne miejsce w Polsce dla psów i koni wycofanych z pracy dla służb mundurowych. Teraz azyl przeżywa trudne chwile.

Z powodu trudnej sytuacji coraz mniej osób wpłaca datki na rzecz zwierząt – a te w szczególności potrzebują specjalistycznej karmy i opieki weterynaryjnej.

Grzegorz Chmielewski, były policjant a obecnie prezes stowarzyszenia Zakątek Weteranów od lat widział problem z brakiem stosownych przepisów, które regulowały by sytuację psich i końskich funkcjonariuszy, które po pracy w służbach mogły liczyć tylko na opiekę swoich przewodników. Nie było w latach ubiegłych w Polsce miejsca, które by zapewniało godną emeryturę psom i koniom.

Opieka nad psami i końmi w zakątku Weteranów jest kosztowna ze względu na wiek i choroby zwierząt. Tymczasem ośrodek utrzymuje się dzięki środkom własnym członków stowarzyszenia, dzięki pomocy przyjaciół i wolontariuszy.

Dziś w audycji rozmowa z Prezesem stowarzyszenia Grzegorzem Chmielewskim.

Każdy z Państwa może wspomóc Zakątek Weteranów:

http://zakatekweteranow.pl/

Zakątek Weteranów Facebook

Fot. źródło Facebook/Zakątek Weteranów

II część rozmowy

III część rozmowy

Podsumowanie

______________________________________________________

Po 21:15

Kolejny odcinek z cyklu „Co w kocie piszczy”. Jak pies z kotem mogą się dogadywać, skoro używają zupełnie innego języka komunikacji?

Co to jest kocia zasadzka? Czy gonitwa to zabawa? Dlaczego opiekunowie widzą w kotach neurotyków a w psach przyjaciół?

Tłumaczy behawiorystka Małgorzata Biegańska-Hendryk

 

21:45 Cotygodniowe wieści ze świata przyrody. O swoich wyprawach terenowych opowiada z pasją Piotr Dziełakowski, filmowiec i edukator.

 

Emisja 13 stycznia 2021r.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku