°C

Żagański konserwator z nagrodą ministra

Fot. Jan Mazur
 

W środę, 18 listopada, świętowano w zespole klasztornym kanoników regularnych reguły św. Augustyna w Żaganiu. 10. rocznicy ustanowienia obiektu Pomnikiem Historii towarzyszyło otwarcie wystawy "Żagański Pomnik Historii w obiektywie", jak również nadanie odznaczeń za szczególne zasługi na rzecz zabytków. 

Srebrną “Odznakę za opiekę nad zabytkami”, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury i w działalności konserwatorskiej otrzymał miejski konserwator zabytków w Żaganiu, Bartosz Idryjan

Odznaczenie wręczyła lubuska wojewódzka konserwator zabytków,  Barbara Bielinis-Kopeć.

Za zasługi dla Żagania lubuska wojewódzka konserwator zabytków Barbara Bielinis-Kopeć i burmistrz miasta Andrzej Katarzyniec wyróżnili również Jana Mazura, regionalistę, fotografika, naczelnika w magistracie i jednocześnie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Żaganiu. 

Szersza relacja  z obchodów 10. rocznicy ustanowienia żagańskiego klasztoru Pomnikiem Historii już w sobotę, w audycji kulturalnej po  godz. 14. 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku