°C

Żagań we wspomnieniach córki generała Buka

Fot. Magdalena Czekatowska

Wanda Buk.
Córka związanego z żagańską 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej gen. Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Generał wciąż ma tu wielu przyjaciół, którzy ku jego pamięci organizują sztafetę, jest sala jemu poświęcona, jest pomnik, przed którym wczoraj złożono kwiaty.

Wczoraj też, czyli w święto 34 Brygady Kawalerii Pancernej, której był dowódcą, do Żagania przyjechały jego dzieci, Mariusz i Wanda. Wanda, choć kiedy mieszkali w Żaganiu, była małą dziewczynką, dobrze pamięta to miasto.

Dziś wykształcona na polskich i francuskich uczelniach 31-letnia Wanda jest wiceministrem cyfryzacji, a Gazeta Prawna umieściła ją w rankingu „50 najbardziej wpływowych adwokatów 2018 roku”.

Poszła też w ślady ojca, jeden z kierunków studiów podyplomowych kończąc na Akademii Sztuki Wojennej. Tu również zdecydowała się robić doktorat.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.