°C

Żagań we wspomnieniach córki generała Buka

Fot. Magdalena Czekatowska
 

Wanda Buk.
Córka związanego z żagańską 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej gen. Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Generał wciąż ma tu wielu przyjaciół, którzy ku jego pamięci organizują sztafetę, jest sala jemu poświęcona, jest pomnik, przed którym wczoraj złożono kwiaty.

Wczoraj też, czyli w święto 34 Brygady Kawalerii Pancernej, której był dowódcą, do Żagania przyjechały jego dzieci, Mariusz i Wanda. Wanda, choć kiedy mieszkali w Żaganiu, była małą dziewczynką, dobrze pamięta to miasto.

Dziś wykształcona na polskich i francuskich uczelniach 31-letnia Wanda jest wiceministrem cyfryzacji, a Gazeta Prawna umieściła ją w rankingu „50 najbardziej wpływowych adwokatów 2018 roku”.

Poszła też w ślady ojca, jeden z kierunków studiów podyplomowych kończąc na Akademii Sztuki Wojennej. Tu również zdecydowała się robić doktorat.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku