°C

Żagań poszedł w tango!

Fot. Jan Mazur
 

Żagań poszedł w tango! Od czwartku w mieście trwa nieustanny bal - milongi śniadaniowe, popołudniowe, wieczorne i nocne, do białego rana. Ostatni schodzą z parkietu o 5 rano... 

A o godz. 10 już zaczyna się kolejna milonga, poranna…

Na Festiwal Tango Barocco zjechali się pasjonaci tego tańca z Polski i ze świata, są również warsztaty i pokazy. W piątek towarzyszyliśmy uczestnikom aż do nocy…

Większość tanecznych spotkań odbywa się – ze względu na covid – w zamknięciu. Jednak są też wydarzenia otwarte: w sobotę o godz. 13 na Placu Słowiańskim Flash Mob, a o godz. 18 w pałacu warsztaty z historii tanga i tańca.

 
Również dla wszystkich będzie niedzielny finał koncertu – o godz. 20 na pałacowym dziedzińcu wystąpi zespół  San Luis Tango, będzie też pokaz tańca w wykonaniu zawodowców. 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku