°C

Żagań dla księżniczki. Ma na imię Mia

Fot. Jan Mazur
 

Mia – to ostatnio najpopularniejsze imię w Żaganiu i okolicy. Mia ma 7 miesięcy, rdzeniowy zanik mięśni i obok siebie setki ludzi, którzy niemal dzień po dniu organizują dla niej pomoc.

Mieszkańcy Żagania zjednoczyli się we wspólnej sprawie – niosą pomoc maleńkiej Mii, która cierpi na SMA typu pierwszego, czyli rdzeniowy zanik mięśni. 

Choć 7-miesięczna Mia Kurtuldu mieszka we Wrocławiu, to z Żagania pochodzi jej mama Natalia. 

Organizowana jest tu akcja za akcją – wszystko po to, by zebrać 9 mln na terapię genową w Stanach Zjednoczonych.

Są kiermasze ciast w szkołach podstawowych i średnich,  maratony sportowe, pieniądze zbierane są w żagańskich i żarskich firmach.

Odbył się kolejny kiermasz w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha, w najbliższą sobotę maraton jogi poprowadzi instruktorka Katarzyna Cieplicka. Natomiast 6 marca klub Kotłownia szykuje koncert charytatywny, a przedszkole „Wesołe Boberki” zaprasza 14 marca na animacje dla dzieci, pokazy, zabawy.  Każdemu z tych wydarzeń towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy dla Mii. 

My wzięliśmy udział w biegu dla Mii, który został zorganizowany przez lokalnych biegaczy w Parku Książęcym. Sportowej imprezie towarzyszyły m.in. stoisko jednostki strzeleckiej, pokazy grup rekonstrukcyjnych, stoisko z ciastami i inne atrakcje. 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku