°C

„W tęsknocie za rajem”- posłuchaj reportażu Grzegorza Bugaja.

C.ZYCH
 

Druga połowa sierpnia od lat melomanom z całej Polski kojarzy się dźwiękami muzyki dawnej, pocysterskim klasztorem w Gościkowie- Paradyżu i... niesamowitą atmosferą muzycznego festiwalu,  który od lat jest wizytówką kulturalną województwa lubuskiego.

W tym roku  Covid pokrzyżował plany. Cezary Zych, organizator rajskiego festiwalu miał problem z odpowiedzią na pytanie w jaki sposób zaprezentować muzykę-  nie narażając jednocześnie nikogo? Zatem na Ziemię Lubuską nie przyjechali artyści, a w związku z tym publiczność nie dotarła do Paradyża, ale nie do końca… Organizator, czyli fundacja muzyki dawnej Canor  postanowił w oryginalny sposób zaprezentować nagrania koncertów z poprzednich lat. O czym opowiemy w rozmowie z autorem po emisji audycji.

   Mimo to, tęsknota za klimatem festiwalu pozostaje. Dlatego Grzegorz Bugaj od kilku lat pod okiem Eugeniusza Banachowicza relacjonujący  koncerty na antenie Radia Zachód, przegotował audycję dokumentalną na którą złożyły się wypowiedzi artystów, publiczności i organizatorów nagrane podczas poprzednich edycji festiwalu.  

Posłuchaj audycji.

Rozmowa Cezarego Galka z autorem audycji.

Foto Cezary Zych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku