°C

Z Pamiętnika Owcy – żarty i ukryta powaga

Teodor na kolanach fot. A.Janik
 

Anna Janik, która jest autorką postów ukazujących się na fanpagu Z Pamiętnika Owcy – by Teodor Owiec, w żartobliwy i humorystyczny sposób opisuje życie z psem o wyglądzie puchatej owcy. Ale w tych wszystkich zabawach językiem wybrzmiewa dużo poważniejszy problem.

Jak opisać życie z psem z pseudohodowli? Pani Anna Janik opisuje prawdziwe historie z życia Grażyny, Starego, Owca i Faworka używając specyficznego języka, którym posługuje się  Teodor Owiec.

Jednocześnie uważni odbiorcy prócz zabawy językiem polskim znajdą tam szczegóły życia z psem z pseudohodowli – scenki z niekończących się wizyt u weterynarzy, nocne pobudki, opisy chorób nagłych i przewlekłych a także konfrontacje Owca z ludźmi, którzy bezceremonialnie wyciągają ręce do puszystego, niewielkiego pieska, który nie lubi być dotykany przez obcych.

Kto chce zajrzeć na bloga, zapraszam pod linkiem 

https://www.facebook.com/teodorowiec

 

Rozmowa z Anną Janik:

________________________________________

21:15 „Co w kocie piszczy”

Małgorzata Biegańska-Hendryk, technik weterynarii, dietetyk, behawiorysta zwierząt i autorka książek.

Dlaczego gruby kot wcale nie jest szczęśliwy?

Zapasiony kot – co to oznacza dla jego zdrowia? Jak reagują organy wewnętrzne na nadmiar? Dlaczego w ogóle koty niepohamowanie jedzą?

 Co zrobić gdy kot już jest gruby i czy w każdym przypadku jest to zagrożenie dla jego zdrowia?

 

Rozmowa z behawiorystką:

_________________________________________

Piotr Dziełakowski, edukator i filmowiec opowiada o przyrodzie, zwierzętach i ludziach. Refleksyjne, ale i pełne humoru relacje z terenu wielkiego miłośnika żurawi.

 

Posłuchaj relacji:

 

_________________________________________

emisja 24 listopada 2021r. od 20:05 do 22:00


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku