°C

„Z miłości do miasta”- posłuchaj reportażu Elżbiety Wozowczyk-Leszko

Wikipedia
 

Premiera w środę po 18.00.

Zielona Góra to miasto z kilkusetletnią historią i tradycjami nie tylko winiarskimi. Po II wojnie światowej stało się miastem rodzinnym dla wielu Polaków przybyłych z dawnych kresów Rzeczpospolitej, centralnej Polski, Wielkopolski i innych miejsc. Rozpoczęła się jego nowa historia. Co raz częściej jednak obecni mieszkańcy sięgają do czasów dawniejszych szukając historycznych przekazów o tym jak żyło się tu dawniej.

Miasto podoba się przyjezdnym, a mieszkańcom żyje się spokojnie i wygodnie. Nie trzeba się tu urodzić, aby pokochać i związać się z nim na całe życie. Ryszard Błażyński, zielonogórzanin z przypadku, wraz ze swoimi przyjaciółmi założyli Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA. Postanowili gromadzić wiedzę i rozmaite pamiątki. Wydają magazyn Towarzystwa, książki i inne prace dotyczące miasta, organizują wystawy, konkursy  i promują działalność społeczną. Za  co kochają Zielona Górę ? Posłuchajmy reportażu.

Posłuchaj audycji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku