°C

Z książką na wakacje – 23.07.2018

pixabay.com
 

O miłości w sieci i fotografowaniu przyrody.

Giuseppe Tornatore (ur. w 1956 r.) – słynny włoski reżyser, scenarzysta i pisarz. W 1990 roku zdobył Oscara za film Cinema Paradiso. Twórca wielu głośnych filmów, takich jak Malena (2000) czy Koneser (2013). Powieść Korespondencja została zekranizowana w 2016 roku w doborowej obsadzie z Olgą Kurylenko i Jeremym Ironsem w rolach głównych. Muzykę do filmowej adaptacji skomponował Ennio Morricone.

 

 Z książką na wakacje - 23.07.2018 Radio Zachód
 
 

„Jesteśmy w stanie zobaczyć martwe gwiazdy, mimo że już nie istnieją. To właśnie ich tragiczny koniec pozwala nam je odkryć”. 

Podobnie miłość Eda i Amy wykracza poza prawa czasu i obecności. Ed Phoerum, dojrzały mężczyzna, światowej sławy astrofizyk, ma żonę i dwójkę dzieci. Amy Ryan jest studentką fizyki, która utrzymuje się z pracy kaskaderki. Spotkania kochanków są rzadkie i potajemne, codzienność ich związku to głównie kontakty wirtualne. Ta sieć stopniowo ich przenika, przejmuje nad nimi kontrolę i przenosi ich uczucie poza realną rzeczywistość. Giuseppe Tornatore snuje kunsztowną miłosną intrygę, a przy okazji stawia ważkie pytania czym jest miłość w epoce wszechobecnego Internetu i czy wirtualna obecność jest w stanie zastąpić prawdziwą relację z żywym człowiekiem.
 
Wakacje to nie tylko czas na relaks i czytanie książek, ale również dobry moment na uwiecznianie pięknych chwil na zdjęciach. O fotografowaniu przyrody i najnowszej książce Grzegorza Bobrowicza, opowie Dorota Koman z Wydawnictwa Arkady.

 
 
 Z książką na wakacje - 23.07.2018 Radio Zachód
 
 
 
 
 

GRZEGORZ BOBROWICZ – Dolnoślązak, fotografią przyrodniczą zajmuje się od po nad trzydziestu lat. Wydał kilkanaście książek o przyrodzie Polski, m.in.: Polską dziką przyrodę, Cuda przyrody, Fenomeny przyrody, Tajniki naszych lasów.
Ukończył Wydział Leśny na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W swoim dorobku ma ponad sto opracowań naukowych, w tym dokumentacje trzech rezerwatów przyrody, a także kilkaset artykułów naukowych i popularno-naukowych. Obecnie pracuje nad Słownikiem polskiego języka przyrodniczego.

Jest autorem wielu wystaw fotograficznych w kraju i zagranicą. Wykłada fotografię krajobrazową i przyrodniczą w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Prowadzi warsztaty fotograficzne. Jest także reżyserem i autorem zdjęć do filmów przyrodniczych, m.in.: Bieliki, Żurawie, Park Krajobrazowy Dolina Jezierzycy, Lasy Doliny Baryczy.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku