°C

Z czym kojarzymy Krzysztofa Krawczyka i jego muzykę?

Fot. PAP/Krzysztof Świderski
 

Wczoraj w wieku 74 lat zmarł Krzysztof Krawczyk. Piosenkarz, którego kariera trwała przez ponad 50 lat i który należał do najczęściej występujących polskich piosenkarzy.

W rozmowie z Polskim Radiem mówił, że uważa się za człowieka urodzonego w czepku, bo dzięki Opatrzności może śpiewać. W radiowej rozmowie w 1989 roku mówił, że każdy koncert traktuje bardzo poważnie – z troski o odbiorców.

Bardzo otwarcie mówił o swej – niekiedy zawiłej – drodze życiowej i przebiegu kariery. Jednocześnie jasno deklarował to, w co wierzył w drugiej połowie swego życia. W wywiadzie udzielonym dziennikowi „Fakt” tuż przed ostatnim Bożym Narodzeniem powiedział: „Chcę, żeby Polska szła z uniesioną wysoko głową i niosła sztandar Boga. W zasadzie obok Meksyku czy Włoch to my jaśniejemy w tej kwestii, bo w Europie Zachodniej jest schyłek wiary”.

Jego popularność jednak przede wszystkim wyznaczają tysiące kilometrów przebytych tras koncertowych w Polsce, Europie i na świecie oraz wielka liczba nagród i wyróżnień. Bywał także z występami wielokrotnie na ziemi lubuskiej, w wydarzeniach w których uczestniczyli słuchacze Radia Zachód.

Jak będziemy wspominać Krzysztofa Krawczyka i jego piosenki? Jakie osobiste momenty i emocje przywołuje Państwu jego twórczość? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze na Facebooku. 

 

 

Otwarty Mikrofon

Dziś pytamy Państwa

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 6 kwietnia 2021


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku