°C

XIII Festiwal NNW

fot: PAP/Marcin Gadomski
 

Za nami specjalne wydanie audycji "Historie pisane na nowo" z Gdyni, gdzie w sobotę wieczorem zakończył się Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". To największy w kraju przegląd twórczości filmowej i radiowej poświęconej historii najnowszej. Naszym gościem był dyrektor festiwalu Arkadiusz Gołębiewski. W konkursie radiowym Festiwalu NNW wyróżnienie specjalne zdobył dokument wyprodukowany przez Radio Zachód pt. "Zbąszyń 1938". To opowieść o kilku tysiącach Żydów z polskimi paszportami, którzy w październiku 1938 zostali deportowani z III Rzeszy. Schronienie znaleźli w Zbąszyniu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku