°C

Wyzwolenie, wyswobodzenie… zniewolenie?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

"Na terenie Polski zginęło, łącznie z obozami, 700 tys. żołnierzy radzieckich (...) Tereny odzyskane były wyzwalane przez dwie armie: jedna armia to była armia Wojska Polskiego, m.in. był w niej gen. Wojciech Jaruzelski, a druga armia to była armia, w której byli żołnierze rosyjscy bądź radzieccy, a byli i ukraińscy i różni" - takie słowa padły z ust przewodniczącego SLD, Włodzimierza Czarzastego.

Określenie „wyzwolenie” wywołało oburzenie wśród zdecydowanej większości komentatorów. Jako kontrargumenty przywoływane są miliony istnień, które pochłoną komunizm, rok 1939, 17 września i ofiary Katynia, bestialstwo radzieckich żołnierzy na trasie przemarszu wojsk i fakt wprowadzenia totalitarnego systemu w Polsce.

W Otwartym Mikrofonie Radia Zachód pytamy o Państwa odczucia związane z kontrowersyjną wypowiedzią polityka lewicy. Czy jest zgoda, na taką interpretację historii? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku