°C

Wystawa z Sukiennikiem w tle…

W TWOJEJ SPRAWIE

 

Jest autorką wielu rzeźb pomnikowych, kompozycji plenerowych, tablic pamiątkowych, medali, płaskorzeźb i małych form rzeźbiarskich. I to nie tylko w Gorzowie, ale też m.in. w Sulęcinie, Reczu, Choszcznie, Drawnie, pomnik Sukiennika w Świebodzinie.

Zofia Bilińska pracuje w kamieniu, brązie, ceramice i drewnie. Swoją twórczość prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. W Muzeum Regionalnym  można oglądać Jej  prace do końca września.

Dodatkowo obejrzeć będzie można ekspozycję kilku rzeźb Jerzego Kuroczyckiego ze Świebodzina, propagatora idei ufundowania pomnika Sukiennika. Ten symbol bogatych tradycji sukienniczych i pomyślności miasta wrósł już w miejscowy krajobraz. Przypomnę jego historię.

Zofia Bilińska -

Wystawa z Sukiennikiem w tle... Radio Zachód

 

Wystawa z Sukiennikiem w tle... Radio Zachód

 

Wystawa z Sukiennikiem w tle... Radio Zachód

Fot. Magdalena Armanowska

 

Premiera*** „Sienkiewicz byłby dumny…”-  reportaż Grażyny Walkowiak

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku