°C

Wypocząć za miedzą, kupić u sąsiada – stawiamy na lokalne produkty

Fot. Jan Mazur
 

Granice zamknięte, więc wakacyjny wypoczynek planujemy w kraju. Czy koniecznie trzeba jechać na drugi koniec Polski? Być może wystarczy do sąsiedniej gminy, by wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. 

Ministerstwo namawia: kupuj polskie produkty. Burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec i wójt gminy wiejskiej Żagań Leszek Ochrymczuk wspólnie zachęcają lokalnych producentów, kolekcjonerów, hodowców, rolników do wystawiania się na dwóch żagańskich targowiskach. Stąd władze miasta zniosły opłaty dla wystawców. 
Iwona Koteczka z gminy wiejskiej Żagań przygotowała właśnie nową stronę internetową – chce pokazać lokalną ofertę. Sama zaskoczona jest miejscami, które odkryła, ludźmi i tym, czym się zajmują.
 
 
Dodajmy jeszcze, że jest też Stajnia Jelenin prowadzona przez żeglarza i podróżnika Arkadiusza Pawełka i jego żonę Darię, hodowczynię i instruktorkę jazdy konnej, a także – usytuowane w kierunku Rudawicy i Pruszkowa – ekologiczne gospodarstwo z konikami polskimi.  Koniki pracują jako… naturalne kosiarki, które powodują, że stanowiska lęgowe ptaków nie zarastają. 
 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku