°C

Wyborcze licytacje, Ukraina i walka o tożsamość kulturową

W tym coś jest (on-line)

W wakacyjnej edycji audycji, dostępnej tylko w internecie, komentujemy najważniejsze tematy z mijającego tygodnia.

Jeszcze nie ogłoszono terminu wyborów w Polsce, ale kampania wyborcza już się zaczęła. Następuje konsolidacja ugrupowań. Jedne się dzielą inne się łączą. Opozycja nadal nie może przedstawić spójnych programów. Trwa natomiast licytacja na obietnice. Obietnicom czasem brakuje spójności. Hasłem ostatnich dni jest, co zrozumiałe, wiarygodność wyborczych deklaracji. Zatem warto zapytać, komu wierzymy, a komu nie wierzymy. Które z obietnic można traktować poważnie, a które jedynie jako wyborczą kiełbasę?

W tym wydaniu audycji rozmawiamy także o wybory parlamentarnych na Ukrainie, które dały wygraną partii „Sługa Narodu” – uzyskała ona wynik 43,9% i samodzielnie będzie rządzić. Partię Sługa Narodu założył w grudniu 2017 roku Włodymir Zełenski aktor i artysta estradowy. Wygrani deklarują więcej demokracji i mniej korupcji. Nas interesuje przyszłość relacji z Polską.

Trzecim tematem ze słowem tożsamość jest tożsamość kulturowa. Ostatecznym celem liberalizmu obyczajowego wg. wielu socjologów jest dehumanizacja człowieka, pod pozorem wali o prawa człowieka. Najłatwiej manipulować ludźmi młodymi, którzy łatwiej od tych starszych dają się manipulować.

Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Adam Ruszczyński.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.