°C

Wspomnienie powstańca

"Historie pisane na nowo"

W kolejnej audycji z cyklu "Historie pisane na nowo" odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w podzielonogórskiej Świdnicy, gdzie organizowany jest Dzień Archeologii. Była to okazja do zaprezentowania ostatnich odkryć na terenie woj. lubuskiego, m.in. złotego skarbu z okresu kultury łużyckiej odnalezionego w okolicach Sławy.

Z okazji zbliżającej się rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wyemitowaliśmy wspomnienia Jerzego Soleckiego ps. "Mały", żołnierza ak-owskiej konspiracji w latach 1943-1945, który uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Ukończył szkołę podoficerską w 7 Pułku Piechoty "Garłuch". W 2011 r. wraz z rodziną przeniósł się na Ziemię Lubuską. Zmarł kilka dni temu.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.