°C

Wspomnienie Olgierda Popiela

fot. Zbigniew Bodnar
 

W kolejnej audycji cyklu "Historie pisane na nowo" przygotowane przez Zbigniewa Bodnara wspomnienie Olgierda Popiela, działacza antykomunistycznych organizacji młodzieżowych w Gorzowie w latach 80. Był współzałożycielem Młodzieżowego Ruchu Oporu, a później aktywnym członkiem Ruchu Młodzieży Niezależnej. Był też jednym z nadawców podziemnego Radia Solidarność. W 1983 r. wyrokiem Wojskowego Sądu Garnizonowego w Zielonej Górze został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Olgierd Popiel został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wolności i Solidarności. Zmarł kilka dni temu w wieku 55 lat.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku