°C

Wracają imprezy i akcje dla małej Mii

Fot. Pixabay
 

Mia – o tej małej dziewczynce chorej na SMA typu pierwszego, czyli rdzeniowy zanik mięśni, było głośno w Żaganiu i okolicy. Do marca organizowana była tutaj akcja za akcją – wszystko po to, by zebrać 10 mln na terapię genową w Stanach Zjednoczonych. Potem była cisza i zamknęliśmy się w domach.

Rodzice Mii zaczęli tracić nadzieję, że uda się zebrać tę niebotyczną kwotę.

Mia ma 10 miesięcy, mieszka we Wrocławiu, ale Żagań jest najbardziej zaangażowany w pomoc. Z tego miasta pochodzi jej mama – Natalia Papierz-Kurtuldu.

W sobotę, 6 czerwca,odbędzie się tu impreza z atrakcjami dla dzieci i gastronomią, pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie dziewczynki.

Początek o godz. 11, koniec o 16, a zaprasza mama Mii:

Planowane są też festyny w Bolesławcu i Przemkowie. W Żaganiu, Żarach i Sulechowie (pod ratuszem) zbierane są nakrętki dla Mii, w Żaganiu trwa też akcja zbierania złomu pod hasłem „Metal Mia”. Swoją cegiełkę można też dołożyć w inny sposób.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku