°C

Wojewoda ma Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego

Fot. A. Steciąg

W Paradyżu zaprezentowano dziś Ruchome Centrum Zarządzania Wojewody Lubuskiego. To cały zespół namiotów i urządzeń pozwalający wojewodzie i jego służbom na dowodzenie akcjami ratunkowymi np. w przypadku wystąpienia powodzi, huraganów czy innych klęsk żywiołowych lub tragicznych zdarzeń.

To pierwsze tego typu mobilne centrum zarządzania kryzysowego w Polsce. Wojewoda lubuski postanowił się więc pochwalić tym zakupem i zaprezentował go dzisiaj kolegom wojewodom z całej Polski.

Chwilę wcześniej do namiotów mobilnego centrum wszedł z reporterskim mikrofonem Artur Steciąg, który postanowił sprawdzić, co się w nim znajduje i do czego służy:

Dodajmy, że zaprezentowane dziś w Paradyżu Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego nie zostało jeszcze sprawdzone w akcji, bo od jego zakupu nie było w naszym regionie żadnych klęsk żywiołowych czy sytuacji kryzysowych… I oby tak zostało, jak najdłużej!

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.