°C

„Witaj maj , trzeci maj…’”- reportaż Izabeli Patek

Patek
 

Emisja w poniedziałek 3 maja.

Wanda i Jan Cieciurowie ze Skwierzyny święto Konstytucji 3 maja, podobnie jak inne państwowe obchodzą bardzo uroczyście. 

Nie wyobrażają sobie, by mogło być inaczej. Pani Wanda od swojej mamy dostała blisko stuletni „Przewodnik katolicki”. W tej publikacji znajdują się różne ciekawe informacje na temat historii Polski. Ta odziedziczona po przodkach pamiątka wiele dla niej znaczy, bo kojarzy się również z historią rodzin. Pani Wanda i jej mąż są członkami stowarzyszenia „Dzieci Wojny’”. Często spotykają się w tym gronie, aby podyskutować i np. śpiewać pieśni patriotyczne, co nie jest przecież ostatnio takie modne. Prawdziwym rodzinnym przebojem stała się pieśń „Witaj maj, trzeci maj”. Otrzymaną od mamy książkę chce przekazać swoim dzieciom, aby pamiętały.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku