°C

Wilki i myśliwi

fot. Pixabay
 

Czy wilk jest konkurencją dla myśliwych? Bo ten argument pojawia się najczęściej w publicznej dyskusji o wilkach i potencjalnym zagrożeniu, jakie stanowi dla ludzi ten chroniony gatunek.

Portal wykop.pl : „ (…) zohydza się w Polsce wilki. Lobby myśliwych chce znów po 20 latach strzelać do tych pięknych zwierząt. Dlaczego? Bo to ich konkurencja w lesie.”

Marcin Kostrzyński, były myśliwy: „cały czas jest silna presja lobby myśliwskiego, żeby polować na te zwierzęta…”

Paweł Średziński: „Nic dziwnego, że to myśliwi są głównym źródłem „antywilczych” sensacji. Drapieżnik ten jest ich konkurentem w łowisku i obnaża słabą stronę polskiego łowiectwa”.

Gazeta Wyborcza: „Może się to komuś nie podobać, ale wilki stwarzają zagrożenie. I wie pan co, nie zabijają tylko dla jedzenia, a dla samego zabijania – mówi Jerzy Materna, poseł PiS i długoletni myśliwy”.

W magazynie po 20:00 porozmawiam z Jackiem Banaszkiem, Łowczym Okręgowym z PZŁ w Zielonej Górze, o wilkach i myśliwych.

Rozmowa z Jackiem Banaszkiem:

Po 21:20 Kot Stefan i jego perypetie. O książce i relacjach kota z innymi zwierzętami opowie  behawiorystka i dietetyk zwierząt, Małgorzata Biegańska-Hendryk. Dzisiaj w audycji – MAMY DLA WAS KSIĄŻKĘ – otrzyma ją szczęśliwy opiekun pupila, który w komentarzu pod postem na profilu Radia Zachód lub audycji Między Nami Zwierzętami – zamieści zdjęcie z kotem. Pani Małgorzata wybierze najciekawsze zdjęcie a książka trafi w ręce jego autora. Na zdjęcia czekamy w trakcie audycji.

Rozmowa z Panią Małgorzatą Biegańską-Hendryk:

 

Kwadrans przed 22:00 pojawi się na antenie Radia Zachód Piotr Dziełakowski, miłośnik przyrody, fotograf i edukator przyrodniczy ze Wschowy, który co tydzień opowiada historie z czatowni, dzieli się z Państwem swoimi obserwacjami i czasem rozbawia do łez swoimi przygodami!

Opowieść Piotra Dziełakowskiego:

 

11 września 2019r. Radio Zachód na 103 FM, godzina 20:00 -22:00

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku