°C

Wilki i myśliwi

fot. Pixabay

Czy wilk jest konkurencją dla myśliwych? Bo ten argument pojawia się najczęściej w publicznej dyskusji o wilkach i potencjalnym zagrożeniu, jakie stanowi dla ludzi ten chroniony gatunek.

Portal wykop.pl : „ (…) zohydza się w Polsce wilki. Lobby myśliwych chce znów po 20 latach strzelać do tych pięknych zwierząt. Dlaczego? Bo to ich konkurencja w lesie.”

Marcin Kostrzyński, były myśliwy: „cały czas jest silna presja lobby myśliwskiego, żeby polować na te zwierzęta…”

Paweł Średziński: „Nic dziwnego, że to myśliwi są głównym źródłem „antywilczych” sensacji. Drapieżnik ten jest ich konkurentem w łowisku i obnaża słabą stronę polskiego łowiectwa”.

Gazeta Wyborcza: „Może się to komuś nie podobać, ale wilki stwarzają zagrożenie. I wie pan co, nie zabijają tylko dla jedzenia, a dla samego zabijania – mówi Jerzy Materna, poseł PiS i długoletni myśliwy”.

W magazynie po 20:00 porozmawiam z Jackiem Banaszkiem, Łowczym Okręgowym z PZŁ w Zielonej Górze, o wilkach i myśliwych.

Rozmowa z Jackiem Banaszkiem:

Po 21:20 Kot Stefan i jego perypetie. O książce i relacjach kota z innymi zwierzętami opowie  behawiorystka i dietetyk zwierząt, Małgorzata Biegańska-Hendryk. Dzisiaj w audycji – MAMY DLA WAS KSIĄŻKĘ – otrzyma ją szczęśliwy opiekun pupila, który w komentarzu pod postem na profilu Radia Zachód lub audycji Między Nami Zwierzętami – zamieści zdjęcie z kotem. Pani Małgorzata wybierze najciekawsze zdjęcie a książka trafi w ręce jego autora. Na zdjęcia czekamy w trakcie audycji.

Rozmowa z Panią Małgorzatą Biegańską-Hendryk:

 

Kwadrans przed 22:00 pojawi się na antenie Radia Zachód Piotr Dziełakowski, miłośnik przyrody, fotograf i edukator przyrodniczy ze Wschowy, który co tydzień opowiada historie z czatowni, dzieli się z Państwem swoimi obserwacjami i czasem rozbawia do łez swoimi przygodami!

Opowieść Piotra Dziełakowskiego:

 

11 września 2019r. Radio Zachód na 103 FM, godzina 20:00 -22:00

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.