°C

Wielka ucieczka

Stalag Luft III, fot. ze zbiorów Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu
 

Dziś mija 76 rocznica "Wielkiej ucieczki". W nocy z 24 na 25 marca 1944 roku z hitlerowskiego obozu w Żaganiu uciekło 76 jeńców. Z tej okazji zachęcamy do wysłuchania reportażu dokumentalnego „Sześciu z Żagania”. To opowieść o sześciu polskich lotnikach, którzy brali udział w słynnej „Wielkiej ucieczce”. Wszyscy zostali złapani i rozstrzelani na osobisty rozkaz Hitlera.

W nagraniach do audycji brali udział: Anna Krystkowiak, bratanica kpt. naw. Włodzimierza Kolanowskiego (jeden z uciekinierów), Marek Łazarz, dyrektor Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, popularyzator historii „Wielkiej ucieczki”, a także dr Adam Pleskaczyński i Adam Kaczmarek – historycy z poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Posłuchaj audycji:

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku