°C

Widział wiele dworców. Mówi: Głosujcie na Żagań. Ten piękny

Fot. Jan Mazur
 

Sławomir Świniuch widział wiele dworców. Ale mówi: Ten nasz piękniejszy od wszystkich.
I z serca zachęca: Głosujmy na Żagań. No a kto wie lepiej niż maszynista?

Ruszyła trzecia edycja organizowanego przez Fundację ProKolej i Fundację Grupy PKP konkursu „Dworzec Roku”. Polskie Koleje Państwowe zachęcają do wzięcia udziału w konkursie i zgłoszenia dworca w…
 
No właśnie, przecież to oczywiste, że w Żaganiu. Dlaczego? Po pierwsze to piękny, zabytkowy dworzec z 1913 roku. Po drugie – ta perełka przeszła w ostatnich latach gruntowną przemianę i została odrestaurowana i zmodernizowana. Po trzecie – od grudnia ubiegłego roku podziwiać dworzec przyjeżdżają nawet warszawiacy! Mogą to robić po raz pierwszy od 19 lat, bo wreszcie… odzyskali połączenie z Żaganiem.
 

 

Jak wziąć udział w konkursie? Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy, wraz z ankietą, są dostępne na stronie www.dworzec-roku.pl.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku