°C

Weź książkę z bookcrossingowej półki

fot. K.Gonera
 

Co zrobić z książką przeczytaną od deski, do deski? Można ją oddać do biblioteki, albo pozostawić w specjalnym, ogólnodostępnym punkcie. Bookcrossingowe półki łączą żagańskich miłośników dobrej lektury. Wkrótce powstaną kolejne takie miejsca w mieście.

Jak mówią fachowcy z Miejskiej Biblioteki Publicznej imienia Papuszy, bookcrossing, to dzielenie się radością czytania. Każdy może pozostawić przeczytaną książkę w publicznym miejscu:

Bookcrossing w liczbach, to ponad 20 tysięcy założonych półek w całym kraju i niemal 335 tysięcy uwolnionych książkowych pozycji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku