°C

„Wartość życia”- posłuchaj reportażu Renaty Wcisło

Jan Mazur
 

Pan Piotr Gubernator urodził się w 1924 roku na Podolu, był żołnierzem 15. Pułku Artylerii Przeciwlotniczej. Przeszedł szlak bojowy od Sum, przez Wisłę, Warszawę, Wał Pomorski, Kołobrzeg, Odrę, Kanał Hohenzollernów po Łabę, kawaler Krzyża Walecznych. Za swoje zasługi został wyróżniony wieloma odznaczeniami, dyplomami i medalami.

Choć ma 97 lat wciąż pracuje. Z ogromną pasją angażuje się w działalność społeczną, która daje mu szczęście i motywację do życia. Dopisują też humor i zdrowie. Porucznik w stanie spoczynku, prezes Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Żaganiu ma ważną misję – być strażnikiem pamięci i „nic nie uronić” z polskiej historii najnowszej. Dlatego spotyka się z młodzieżą, mieszkańcami, bierze udział w uroczystościach i dzieli się wspomnieniami z życia Polaków na Kresach Wschodnich i z czasów wojny.

Muzyka i realizacja Paweł Słoniowski.

Posłuchaj reportażu.

Foto – Jan Mazur.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku