°C

Walentynowicz

RADIOWIECZÓR
Walentynowicz. Anna szuka raju - Karaś Dorota, Sterlingow Marek | okładka

Autorzy dotarli do nigdy nie publikowanych archiwalnych nagrań i dokumentów. Odwiedzili rodzinę Anny w Ukrainie, skłonili do zwierzeń jej syna Janusza Walentynowicza. Rozmawiali z przyjaciółmi i przeciwnikami Anny: Lechem Wałęsą, Bogdanem Borusewiczem, Hanną Krall, Krzysztofem 2, agentem, który zaważył na relacjach Anny z Wałęsą. Przeczytali w IPN-ie teczki związane z działalnością opozycji.

Na łamach książki Karaś i Sterlingow starają się znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: „Kim naprawdę była Anna Walentynowicz? Dlaczego przez lata zatajała prawdę o swoim pochodzeniu? Jak »służąca z Ukrainy« trafiła do gdańskiej stoczni? Kiedy Walentynowicz odcięła się od komuny? Jakie dokumenty są tego świadectwem?”. Czytelnik będzie mógł zapoznać się również z innymi nurtującymi kwestiami takimi jak proces tworzenia Solidarności, historia napięć między Wałęsą a Walentynowicz czy przyczyny strachu, jaki odczuwała główna bohaterka książki.

Pozycja wzbogacona jest licznymi zdjęciami pochodzącymi zarówno z prywatnych archiwów Anny Walentynowicz, jak i dokumentujących działalność Solidarności.

 

 

 

 

 
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku