°C

Wakacje szlakiem baroku w architekturze i muzyce

fot. K.Gonera
 

Wakacje to czas podróży i zwiedzania. Jednym z miejsc godnych uwagi jest Krzeszów w okolicy Kamiennej Góry. To miasto uznawane za europejską perłę baroku. Tu również w letnich miesiącach odbywają się coroczne koncerty organowe pod nazwą Muzyka dawnych mistrzów.

Dzięki wirtuozom organów można przenieść się w epokę wybitnych twórców. A i sam instrument jest imponujący, bo to ponad 2600 piszczałek. Najmniejsza jest wielkości długopisu, a największa zaś osiąga 7 metrów.
Brzmieniom organów w utworach między innymi Johanna Sebastiana Bacha w opactwie pocysterskim w Krzeszowie przysłuchiwał się Krzysztof Gonera:


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku