°C

Tyszkiewicz kontrowersyjnym patronem ronda

fot. Daniel Sawicki
 

SWizjonerski niczym Nikola Tesla, nowoczesny jak Mark Zuckerberg, czy Elon Musk. Może to wywoływać uśmiech, ale właśnie tak określano dziś na sesji rady miasta Nowa Sól poprzedniego prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza. I dlatego, za liczne zasługi, jedno z rond w mieście będzie nosiło jego imię.

Postawiony w jednym szeregu z postaciami wyznaczającymi kierunek światowego rozwoju Wadim Tyszkiewicz przyjął ze zrozumieniem ciepłe słowa.

Wsłuchujący się w trzy laudacje radni nie mieli wątpliwości i szesnastu rajców zagłosowało za nadaniem imienia jednemu z rond. Dwóch radnych wyraziło sprzeciw uchwale.

O zdanie w tej sprawie zapytaliśmy tez mieszkańców. Niemal wszystkie opinie były niekorzystne dla wnioskodawców uchwały:

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku