°C

W Zielonej Górze powstanie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego

Fot. Envato
 

W Polsce powstanie dziewięć Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży. To nowatorskie podejście do leczenia. Najmłodsi będą diagnozowani przez zespół psychologów, w razie potrzeby skorzystają z pomocy psychiatry, a jeśli pojawi się taka konieczność, zostaną przyjęci na leczenie w warunkach ambulatoryjnych. Co to oznacza?

Młoda osoba borykająca się z problemami natury psychicznej będzie przychodziła na kilkugodzinną terapię, ale nadal będzie przebywać w środowisku domowym. Jak podkreślają specjaliści, takie rozwiązanie przyspiesza proces zdrowienia i zapewnia choremu obecność przyjaciół i rodziny. Tylko w nagłych i poważnych przypadkach dzieci będą przyjmowane do szpitala stacjonarnie.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku