°C

W wojskowym szpitalu w Żarach oddali cześć bohaterom

Fot. Adam Żyworonek
 

Co najmniej kilka powodów do świętowania miał 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach. To obchody dnia Wojska Polskiego  i „Cudu nad Wisłą”, czyli Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Była to też okazja do oddania hołdu lekarzom-powstańcom warszawskim, z których dwóch budowało żarski szpital

Była to też ważna, a właściwie najważniejsza w tym roku uroczystość dla całego personelu szpitala, który po 18 latach służby cywilnej znów stał się szpitalem wojskowym zarządzanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, i na którego czele znów stanął komendant płk lek. med. Artur Lipczyński:

Wszystko to działo się jak na wojskowy szpital przystało – z żołnierskim ceremoniałem, były też pielęgniarki przebrane za wojenne sanitariuszki.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku