°C

W tym tygodniu muzyczna terapia!

Musicom
 

Będzie o uczuciach, o podnoszeniu się i walce, będzie też basniowo! Nowe propozycje do Listy wyśpiewają Stashka, Antek Smykiewicz, Sean Paul z Tove Lo, Carly Rae Jepsen i duet Smith & Thell.

STASHKA Tylko Sen
Katarzyna Hain zwana Stashką, to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów.Jestd yplomowanym mgr muzykologii. Gra na fortepianie i gitarze. Uprawia zróżnicowany repertuar, jest otwarta na wszelkie gatunki i ma już swój rozpoznawalny „stashkowy” styl.

Aktualnie przygotwuje się do kolejnego albumu i zamierza wszystkich zaskoczyć. Tym razem zaprasza nas do krainy Elfów!

 

 

ANTEK SMYKIEWICZ Jak Wiatr
Debiutancki album Antka Smykiewicza został wydany w maju 2016 roku. Płyta osiągnęła status platynowej płyty, promujący ją singiel został hitem radiowym, a teledysk do piosenki przekroczył 50 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

 

SEAN PAUL; TOVE LO Calling On Me
Sean Paul i Tove Lo w duecie oznacza tylko jedno – idealny kawałek na imprezy. ‚Calling On Me’ jest już dostępne w serwisach cyfrowych. Jak opowiada Sean Paul: – To utwór o prawdziwej stronie miłości. Gdy kogoś kochasz, energia nigdy się nie zmienia, a ta druga osoba zawsze może na ciebie liczyć. Jestem dumny, że mogłem pracować z Tove Lo właśnie przy tej piosence.

 

CARLY RAE JEPSEN Let’s Be Friends
Carly Rae Jepsen prezentuje ‚Let’s Be Friends’ – piosenkę dedykowaną wszystkim, którzy cieszą się, że spędzą Walentynki w stanie singielskim.
Autorami utworu są Carly Rae Jepsen, Christopher J Baran oraz Ben Romans, a za produkcję odpowiadają Baran i Romans. Jak mówi wokalistka: – ‚Let’s Be Friends’ opowiada o tym małym kłamstwie, którym się dzielimy, by przetrwać huk po rozstaniu. W te Walentynki wolę po prostu zerwać plaster. Do zobaczenia nigdy!

 

 

SMITH & THELL Goliath
Smith & Thell przebojem wdarły się do Polski. Tak naprawdę to dwoma przebojami, bo zarówno ‚Forgive Me Friend’, jak i ‚Hotel Walls’ to utwory, które zagościły na playlistach większości stacji radiowych w Polsce. Zespół tworzy po prostu piękne piosenki, które w umiejętny sposób łączą muzykę popularną z elementami folkowej. Muzycy mówią o nowym singlu – ‚Goliath to nasz hymn dla tych na przegranej pozycji. Nikt nie jest zbyt mały, żeby zrobić różnice. To przypomnienie dla wszystkich, że jesteśmy dużo silniejsi niż nam się wydaje. Kawałek powstał w 2019 roku, który był dla nas bardzo trudny ze względów prywatnych. Napisaliśmy Goliath, żeby przypominać sobie, że się nie poddaliśmy. Udało nam się. Mamy pare siniaków, ale jesteśmy odważniejsi niż kiedykolwiek’.

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku