°C

W tym coś jest – 5 października 2019 r.

W tym coś jest

W cotygodniowej audycji przypominamy głosy słuchaczy Otwartego Mikrofonu oraz komentujemy tematy z mijającego tygodnia.

Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Adam Ruszczyński.

1. Podczas zeszłotygodniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze, z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, szef lubuskich struktur tej partii Marek Ast przedstawił programy infrastrukturalne realizowane i projektowane w naszym regionie. W Otwartym Mikrofonie Radia Zachód o tym, co do tej listy należałoby jeszcze coś dopisać zdaniem Słuchaczy?

2. Jednym z tematów kampanii są programy społeczne. Zdaniem niektórych polityków opozycji należy je zmodyfikować. W Otwartym mikrofonie pytaliśmy o odczucia Słuchaczy dotyczące planów partii politycznych w zakresie polityki społecznej.

3. Pedagogika wstydu jest obecna w politycznych wypowiedziach, a także w wypowiedziach osób uważających się za elity. Znany aktor Jerzy Stuhr oświadczył w jednym z programów publicystycznych, że głosujący na Prawo i Sprawiedliwość są potomkami parobków folwarcznych i noszą w sobie kompleksy, które odreagowują głosując na PiS. Pytaliśmy Słuchaczy o to jak odbierają tego rodzaju opinie o Polakach?

4. Polscy sportowcy bardzo udanie reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej. Siatkarze zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy, wcześniej polscy koszykarze zrobili furorę na mistrzostwach świata a obecnie o medale dzielnie walczą lekkoatleci na mistrzostwach globu. W którym kierunku idzie polski sport? W którym miejscu Słuchacze dostrzegają szanse, a w których zagrożenia?

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.