°C

W tym coś jest – 5 października 2019 r.

W tym coś jest
 

W cotygodniowej audycji przypominamy głosy słuchaczy Otwartego Mikrofonu oraz komentujemy tematy z mijającego tygodnia.

Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Adam Ruszczyński.

1. Podczas zeszłotygodniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze, z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, szef lubuskich struktur tej partii Marek Ast przedstawił programy infrastrukturalne realizowane i projektowane w naszym regionie. W Otwartym Mikrofonie Radia Zachód o tym, co do tej listy należałoby jeszcze coś dopisać zdaniem Słuchaczy?

2. Jednym z tematów kampanii są programy społeczne. Zdaniem niektórych polityków opozycji należy je zmodyfikować. W Otwartym mikrofonie pytaliśmy o odczucia Słuchaczy dotyczące planów partii politycznych w zakresie polityki społecznej.

3. Pedagogika wstydu jest obecna w politycznych wypowiedziach, a także w wypowiedziach osób uważających się za elity. Znany aktor Jerzy Stuhr oświadczył w jednym z programów publicystycznych, że głosujący na Prawo i Sprawiedliwość są potomkami parobków folwarcznych i noszą w sobie kompleksy, które odreagowują głosując na PiS. Pytaliśmy Słuchaczy o to jak odbierają tego rodzaju opinie o Polakach?

4. Polscy sportowcy bardzo udanie reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej. Siatkarze zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy, wcześniej polscy koszykarze zrobili furorę na mistrzostwach świata a obecnie o medale dzielnie walczą lekkoatleci na mistrzostwach globu. W którym kierunku idzie polski sport? W którym miejscu Słuchacze dostrzegają szanse, a w których zagrożenia?

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku