°C

W tym coś jest – 26 października 2019 r.

W tym coś jest
 

W cotygodniowej audycji przypominamy głosy słuchaczy Otwartego Mikrofonu oraz komentujemy tematy z mijającego tygodnia.

Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Adam Ruszczyński.

1. Wybory Prezydenta RP odbędą się najprawdopodobniej w kwietniu lub w maju 2020 roku. Po stronie opozycyjnej może pojawić się kilkoro kandydatów. Wydaje się, że kandydatem Zjednoczonej Prawicy będzie urzędujący Prezydent RP – Andrzej Duda. W Otwartym Mikrofonie Radia Zachód pytaliśmy:  Kto jest w stanie zagrozić Andrzejowi Dudzie w wyborach na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej?

2. Rozliczenia w Platformie Obywatelskiej. Mimo oficjalnego chwalenia się sukcesem, podnoszą się głosy mówiące o konieczności zmiany przewodniczącego. Czy to pomoże Platformie? Kto mógłby zastąpić Grzegorza Schetynę? Jaki scenariusz rysuje się przed największą partią opozycji?

3. Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego ustawę ws. jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych. Ustawa została uchwalona 11 września. W Otwartym Mikrofonie zapytaliśmy, czy jej zakres nie wchodzi zbyt daleko w sferę życia prywatnego polityków i jak Państwo oceniają ideę zawetowanej ustawy? I jak oceniamy obecne funkcjonowanie oświadczeń majątkowych na szczeblu samorządowym i jawność obowiązujące w tym zakresie?

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku