°C

W tym coś jest – 21 grudnia 2019 r.

W tym coś jest
 

W cotygodniowej audycji przypominamy głosy słuchaczy Otwartego Mikrofonu oraz komentujemy tematy z mijającego tygodnia.

Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Adam Ruszczyński.

1. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Dotyczą one pierwszeństwa pieszego przed wejściem na pasy, ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h i możliwości odebrania prawa jazdy przy przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o 50 km/h na wszystkie kategorie dróg. W OM pytaliśmy czy popieracie Państwo proponowane zmiany przepisów?

2. W ubiegłym tygodniu posłowie PIS złożyli w sejmie projekty ustaw dotyczących sądownictwa. Mają one zapobiec chaosowi prawnemu, prowadzić do apolityczności sędziów i przejrzystości ich pracy. Czy nowe przepisy zaczerpnięte z francuskiego wymiaru sprawiedliwości, a złożone przez posłów do laski marszałkowskiej powinny wejść w życie? Jakie mechanizmy powinny kontrolować pracę sędziów?

2. Afrykański pomór świń rozprzestrzenia się wśród dzików w zachodniej Polsce. Polscy hodowcy apelują o zdecydowane działania państwa. Niemcy, wybili prawie wszystkie swoje dziki, teraz zdecydowały o postawieniu na granicy polsko-niemieckiej 120km płotu. Marek Poniedziałek pytał słuchaczy RZ, jak zapobiec rozprzestrzenianiu się ASF w Polsce?

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku